Konopí - marihuana

Od: David Nemec, London
Datum: 3. 5. 2012
Dobrý den,


zajímá mne váš osobní názor na pěstování a užívání (konzumování / kouření) marihuany nebo-li byliny rodu konopí indické (lat. cannabis indica) s obsahem THC vyšším než 0,3%.

dovolím si položit několik otázek:
1. Považujete tuto rostlinu a její rozšířené užívání za společensky nebezpečné a proč? Tím užíváním mám na mysli léčbu (analgesii, uvolňování svalů, imunosupresi, protizánětlivý účinek, protialergický účinek atd) nebo rekreační konzumaci (zlepšení nálady, stimulaci chuti k jídlu, relaxace apod.)

2. Podobně znějící otázka vztahující se k pěstování této rostliny pro vlastní (rodiny) potřebu. Považujete tuto rostlinu a její pěstování v rozsahu osobního či rodinného využití (řekněme max. 20-30 rostlin ročně) za společensky nebezpečné, které je nutno perzekuovat dle stávajících zákonů o návykových látkach a proč?

3. Souhlasíte s uváděním marihuany (konopí s obsahem THC vyšším než 0,3%) na seznamu drog vedle pervitinu, kokainu, heroin atd. a tim pádem i ve stejné kategorii sazeb trestů za výrobu, přechovávání nebo pěstování?

4. Kolika hlasování o změně, úpravách/novelách zákona o drogách (Zákona o návykových látkách) jste se v PSP ČR zúčastnil a jak jste vy hlasoval?


Věřím že Váš osobní názor, osobní přesvědčení se shoduje s názory, které prezentujete jako poslanec coby zástupce lidu.

S pozdravem

David Nemec
London
Jaroslav Martinů Jaroslav Martinů,
Sněmovna
Zatím bez odpovědi…