Zrušení doživotní imunity

Od: Filip Musil, Praha
Datum: 30. 4. 2012
Dobrý den,
chtěl bych se na Vás, jako senátora za mou pražskou část Praha 9, obrátit s žádostí o podrobnější vysvětlení Vašeho - pro mě nepochopitelného - kroku Vašeho zdržení se hlasování o zákoně rušící doživotní imunitu zákonodárců.

Musím říci, že opravdu nechápu důvody, které Vás vedly k tomu hlasovat tak, jak jste hlasoval. Vždyť jsme 23 let po revoluci a stále ještě neumíme zvolit politiky, kteří by zrušili tak zbytečné a obyvatele dráždící zákony, které se jich přímo týkají. Trestní imunitu jako takovou neodsuzuji, ale neznám jediný důvod, proč by měla platit i po konci mandátu. V současné době velké nedůvěry občanů vůči politikům (a zvláště senátu, který většina občanů považuje za zbytný), toto rozhodnutí rozhodně nepřispívá k tomu, aby lidé chápali parlamentní politiku jako legitimní nástroj vykonávání legislativního procesu a podřizovali se rozhodnutím vzešlým právě z obou parlamentních komor.
Jak jste si jistě všiml, rostou mezi občany na popularitě názory (Holešovská výzva apod.), které navrhují změnit kompletně systém naší demokracie. Myslím, že jsou tyto názory velice nebezpečné a věřím, že i vy se snažíte lidem vysvětlit, že tato cesta není správná pro naši zemi. Jak Vám ale mají věřit, když sami sobě nejste schopní odetnout naprosto zbytečnou a dráždící výhodu.

S pozdravem

Filip Musil
Praha 9
Tomáš Kladívko Tomáš Kladívko,
ODS,
Senát
2. 5. 2012
Dobrý den,
v příloze si Vám dovoluji zaslat svoje argumenty k mému postoji při hlasování
o zrušení imunity.
Zdraví Tomáš Kladívko

-----Original Message-----
From: Filip Musil [mailto:reply.**********@napistejim.cz]
Sent: Monday, April 30, 2012 9:54 AM
To: Kladívko Tomáš
Subject: Zrušení doživotní imunity

Filip Musil Vám posílá tuto zprávu přes web NapišteJim.cz.

Zpráva byla odeslána jako veřejná a je zveřejněna na webu NapišteJim.cz.
Vaše odpoveď bude zveřejněna na stejném míste.

--- Zpráva pro Vás ---

Předmět: Zrušení doživotní imunity
Od: Filip Musil

Dobrý den, chtěl bych se na Vás, jako senátora za mou pražskou část Praha 9, obrátit s žádostí o podrobnější vysvětlení Vašeho - pro mě nepochopitelného - kroku Vašeho zdržení se hlasování o zákoně rušící doživotní imunitu zákonodárců. Musím říci, že opravdu nechápu důvody, které Vás vedly k tomu hlasovat tak, jak jste hlasoval. Vždyť jsme 23 let po revoluci a stále ještě neumíme zvolit politiky, kteří by zrušili tak zbytečné a obyvatele dráždící zákony, které se jich přímo týkají. Trestní imunitu jako takovou neodsuzuji, ale neznám jediný důvod, proč by měla platit i po konci mandátu. V současné době velké nedůvěry občanů vůči politikům (a zvláště senátu, který většina občanů považuje za zbytný), toto rozhodnutí rozhodně nepřispívá k tomu, aby lidé chápali parlamentní politiku jako legitimní nástroj vykonávání legislativního procesu a podřizovali se rozhodnutím vzešlým právě z obou parlamentních komor. Jak jste si jistě všiml, rostou mezi občany na popularitě názory (Holešovská výzva apod.), které navrhují změnit kompletně systém naší demokracie. Myslím, že jsou tyto názory velice nebezpečné a věřím, že i vy se snažíte lidem vysvětlit, že tato cesta není správná pro naši zemi. Jak Vám ale mají věřit, když sami sobě nejste schopní odetnout naprosto zbytečnou a dráždící výhodu. S pozdravem Filip Musil Praha 9